برده داری جنسی

برده داری جنسی
همه ساله هزاران دختر و زن از کشورهایی نظیر روسیه، تایلند، فیلیپین، چین و اروپای شرقی در دام گروه‌های تبهکار قاچاق زنان و دختران که به مقصدهای آمریکا و اروپا گسیل می‌شوند، می‌افتند. امروزه ابعاد این فاجعه گسترده که با خرید و یا ربودن دختران و زنان و انواع آزارهای روحی و جسمی و جنسی، شکنجه و الزام به مصرف مواد مخدر همراه است، موجبات نگرانی مردم و دستگاه‌های قضایی و سازمان‌های عام‌المنفعه را به دنبال داشته است. روسپی‌گری این بردگان دنیای متمدن، این تجارت شرم‌آور را به ویژه در شهرهای نیویورک، نیواورلئان و لس‌آنجلس با رونق فراوانی روبرو نموده است. این مقاله به بررسی روند رو به رشد برده‌داری جنسی به ویژه در سه دهه‌ی اخیر می‌پردازد. 
کاتالینا سوارز فقط نه سال داشت که یکی از مردان همسایه او را با یک هدیه فریب داد؛ سپس او را ربود و دست‌ها و پاهایش را با زنجیر به یک تختخواب بست ـ همهٔ این اتفاقات در یکی از آلونک‌های مناطق روستایی کشور فقیر پورتوریکو اتفاق افتاد ـ سپس او را مجبور نمودند که به تجاوزهای متعدد جنسی از سوی مردان متعددی تن دهد. این ماجرا آغاز ۱۸ سال بردگی جنسی کاتالینا در سراسر آمریکای لاتین و ایالات متحده آمریکا گردید. به گفته وی: «من باید تا کنون چندین بار به دلیل تزریق مواد مخدر، بیماری، کتک خوردن و یا بی‌توجهی می‌مردم.» 
او ادامه می‌دهد: «من همیشه به نوعی تحت اذیت و آزار قرار داشتم و یا به وسیله ضرب و جرح، درد و یا ترس، دچار ضربات روحی شدیدی می‌گشتم.» 
کاتالینا که اینک ۳۶ سال دارد می افزاید: «من در صندوق‌های عقب خودروها و در کنار موش‌ها و سوسک‌ها قرار داده می‌شدم. من بارها فریاد زدم، جیغ کشیدم و کمک خواستم. ولی هیچ کس به من کمک نکرد.» 
اظهار نظرهای سوارز در کنار مباحث مطرح شده از سوی مسئولان دولتی و گروه‌های حامی حقوق بشر، از یک تجارت هولناک و فزایندهٔ بین‌المللی دختران، زنان و کودکان به عنوان برده‌هایی جهت «روسپی‌گری» پرده بر می‌دارد. 
این جریان چند میلیون دلاری قاچاق بردگان جنسی، از تایلند تا سان فرانسیسکو و از روسیه تا شهر نیویورک جریان دارد. اداره قضایی آمریکا که در واشنگتن دی سی مستقر است، اقدام به یک سری بررسی‌ها و تحقیقات در سراسر کشور، در مورد بردگی و روسپی‌گری زنان و دختران تایلندی، نموده است. 
مارسیالیس، یکی از وکلای محاکم قضایی که در قسمت سوء استفاده‌های جنسی کودکان در واشنگتن فعالیت می‌کند، معتقد است، این کار اولویت زیادی دارد. او می‌گوید: «در این بخش باید در اجرای قانون و حفاظت از کودکان تلاش بیشتری شود. هم چنین باید با آنانی که از زنان به عنوان قربانیان استثمار جنسی بهره برداری می‌کنند، برخورد گردد.» 
سازمان خدمات مهاجرت، در شش ماه گذشته، بیش از ۲۰ مرکز مختلف را به دلیل عرضهٔ زنان جهت فاحشه‌گری در شهرهای سان‌فرانسیسکو، لس آنجلس، سیاتل، دالاس، هوستون و نیواورلئان مورد پیگرد قانونی قرار داده است. یکی از سخنگویان سازمان خدمات مهاجرت می‌گوید: «این تجارت، در حال پیشرفت است.» 
پس از انجام این بازرسی‌ها، زنان در چند مورد گفته‌اند که آن‌ها مورد ضرب و شتم، تجاوز جنسی و سوزاندن توسط سیگار قرار گرفته و جهت تأمین صورت حساب مسافرتشان به آمریکا، از آنان خواسته شده تا با صدها مرد همبستر شوند. 
کاتلین باری استاد دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و نویسنده کتاب «روسپی‌گری و جنسیت» می‌گوید: «قاچاق زنان فاحشه به ایالات متحده آمریکا، بخشی از منفعت جهانی سکس است که امروزه در آمریکا مشتریان زیادی دارد.» 
وی معتقد است: در کشورهای فقیری که اقتصادی نابسامان دارند، زنان بیشتری به سوی بردگی جنسی کشیده می‌شوند، به طوری که از دهه ۷۰ میلادی تا کنون، میلیون‌ها زن در سراسر جهان جهت روسپی‌گری فروخته شده‌اند که اکثر ملیت‌های آن زنان، به کشورهای جنوب شرقی آسیا، اروپای شرقی، آمریکای جنوبی و آفریقا که اقتصاد توسعه نیافته‌ای دارند، تعلق دارد. هم چنین در دهه ۹۰ میلادی، روسیه نیز به عنوان یکی از مراکز قاچاق زنان و دختران به مقصد کشورهای غربی به ویژه آمستردام و آمریکا و همچنین ژاپن تبدیل شد. 
کاتالینا سپس به ایالت هوستون برده شد و در اتاقی بدون ارتباط با دنیای خارج محبوس گشت. او دچار بیماری های اعصاب و روان شد و حتی دست به خودکشی زد. بعدها، زن قواد او را به مبلغ ۰۰۰/۱۵ دلار فروخت تا در سان‌فرانسیسکو به روسپی‌گری بپردازد. کاتالینا می‌گوید: «من مجبور شدم تا با ۵۰۰ مرد مختلف، به ازای هر نفر ۹۳ دلار و هر کدام به مدت ۴۵ دقیقه، همبستر شوم. همه روزه ۱۰ مرد به اتاق من می‌آمدند.» 
بعدها پلیس توانست آن خانه را کشف کند و دو مظنون اصلی دستگیر شدند. در اتاق‌ آن‌ها ۰۰۰/۲۲ دلار، بلیت‌های هواپیما و پاسپورت‌های تایلندی ۵ زن دیگر کشف شد. هم چنین بعدها ۳ زن دیگر تایلندی به پلیس گفتند که صاحب آن خانه و متهم اصلی پرونده مدارک مسافرت ما را ضبط کرده و تنها حاضر شده به ازای پرداخت ۰۰۰/۴۰ دلار از طریق روسپی‌گری، آن‌ها را به ما برگرداند.
تلاش‌های بعدی پلیس در هوستون به یافتن ۸ زن آسیایی دیگر که یکی از آن‌ها تنها ۱۵ سال داشت، منجر گردید. همه آن‌ها به عنوان زنان روسپی در خانه‌ها و مراکز بدنام نگهداری می‌شدند. یکی از این زنان ادعا می‌نمود که در سه ماه اخیر، با رفتن به فاحشه‌ خانه‌های مختلف سان‌فرانسیسکو، هوستون و آتالانتا، مجموعاً ۰۰۰/۴۰ دلار درآمد کسب نموده است تا مخارج مسافرتش به آمریکا تأمین گردد. 
تحقیقات پلیس در پرونده‌ای دیگر مشخص نمود که دو دختر آسیایی به کار گرفته شده در «فاحشه خانه‌ها» که خواهر نیز بودند، سرگذشت ترحم آمیزی داشته‌اند. مادر آنان در ۱۲ سالگی دخترهایش را به روسپی‌خانه فروخته بود. 
●فروش دختران 
معمولاً زنان و دختران به کار گرفته شده در قاچاق بین‌المللی زنان جهت روسپی‌گری، از کشورهایی که اقتصاد ضعیف و یا نظام سیاسی ناپایداری دارند، به این جریان کشیده می‌شوند.نورما هوتالینگ، مدیر اجرایی یک گروه عام‌المنفعه که در زمینهٔ زنان روسپی‌ اقداماتی انجام می‌دهد. می‌گوید: «فروش دختران و زنان توسط خانواده‌ها، به فعالیتی سودآور در کشورهای فقیر تبدیل شده است. تعدادی از این زنان گفته‌اند که به دروغ به ما گفته بودند که از ما جهت کار در رستوران‌ها، خانه‌ها و یا لباس فروشی‌ها استفاده می‌شود و شغلی قانونی و شرافتمندانه خواهیم داشت. البته عده‌ای نیز اظهار کرده‌اند که علی رغم دانستن این امر که در روسپی‌خانه‌ها به کار گرفته می‌شوند، نتوانسته‌اند برای نجات خود کاری انجام دهند.» 
در موردی دیگر اگزی می، ‌زنی چینی که ۳۲ سال دارد، آرزو می‌کرده است که در آمریکا به نظافت خانه‌ها بپردازد. در سپتامبر ۱۹۹۴، مردی او را هنگام مشاوره جهت پیدا کردن شغلی در آمریکا، فریب داد و ربود. آن مرد چاقویی در زیر گردن وی نهاده و به او گفته بود که در صورت مقاومت کشته می‌شود. او سپس به استان مرزی گوانگدونگ چین برده شد و به دنبال آن با یک قایق تایوانی ماهیگیری که در آن ۱۶۰ مهاجر غیر قانونی وجود داشت، به مکزیک انتقال یافت. سپس پیاده به شهری در مرز آمریکا برده شد. 
در مارس ۱۹۹۵، او در شهر نیویورک بود. مردی به او گفت که باید برای تأمین مخارج ۰۰۰/۲۰ دلاری اقامت در آمریکا در روسپی‌خانه‌ها به کار پردازد. با امتناع وی، او به یک هتل برده شد، بدنش را با سیم تلفن بستند، مورد ضرب و جرح قرار گرفت و مجبور به همبستری با مردان زیادی گردید. 
بعدها او به لس‌ آنجلس برده شد و در یک روسپی‌خانه به کار گرفته شد. چندی بعد، به دنبال حاملگی، او را مجبور به سقط جنین نمودند. صاحبان روسپی خانه دست‌ها و سینه‌ او را با سیگار می‌سوزاندند تا از دستورات آن‌ها پیروی کند. آنان بارها به او تجاوز کردند و حتی تهدید کرده بودند که در صورت عدم انجام دستورات، خانواده او را در چین خواهند کشت. بعدها که هزینه ۰۰۰/۲۰ دلاری اقامت و سفر وی به آمریکا تأمین شد، آنان از او تقاضای ۰۰۰/۶۰ دلار کردند. 
در مارس ۱۹۹۶، او از آن خانه فرار کرد. یک زوج او را در حالی که در یک پارکینگ فروشگاه گریه می‌کرد، یافته و به پلیس تحویل دادند. با همکاری می، عاملان اسارت وی دستگیر شدند و به محکومیت‌های مختلف زندان و جریمه‌ نقدی محکوم شدند.این سرگذشت اندوه‌بار زنان و دخترانی بود که قربانی تأثیرات ضد انسانی تجارت سکس شده‌اند. والدین بسیاری از این دختران و زنان طلاق گرفته و بعضاً به دامان الکل پناه برده‌اند. 
همه ساله دختران زیادی در کشورهای مختلف به بهانه‌های مختلف سرقت شده و در خانه‌ها و مراکز بدنام به کار گرفته می‌شوند. معمولاً به این زنان مواد مخدر تزریق می‌شود، از دهان‌بند استفاده شده و برای تحت فشار قرار دادن آن‌ها در هنگام تجاوزات جنسی، از این زنان فیلم برداری می‌گردد. معمولاً زنان قاچاق شده به مقصد آمریکا، ابتدا در کشورهای حوزه کاراییب نظیر پرو، اکوادور، پاناما و گواتمالا به کار گرفته می‌شوند. بارها مورد اذیت و آزار و ضرب و جرح قرار می‌گیرند و به دلیل سکونت در محیط‌های آلوده و غذاهای اندک، دچار بیماری‌های مختلف می‌شوند. سپس این زنان از راه‌های پرخطر به داخل آمریکا برده شده و در هتل‌های ارزان‌قیمت اسکان می‌یابند تا به شهرهایی نظیر نیویورک، اوهایو و آلاسکا انتقال یابند. بسیاری از این زنان به هرویین و کوکایین معتاد شده و بدین ترتیب زندگی خود را به عنوان یک زن روسپی آغاز می‌کنند. امروزه بی‌شک برده‌داری جنسی به لکه ننگی بر دامان کشورهای ثروتمند و توسعه یافته بدل شده است.

 

/ 0 نظر / 26 بازدید